Gonzalez klar för Torslanda

1

Torslanda har efter två omgångar i Svenska Futsalligan gjort klart med en ny spelare, 24 åriga Anders Gonzales.

– Anders har bra offensiva kvalitéer, snabb och stark. Han har tränat med laget under en längre tid och går från klarhet till klarhet, sa tränare Fredrik Augustin på klubbens hemsida.

Gonzales fanns med i truppen i seriepremiären i futsalens division 2 i helgen när Landvetter IS besegrade Torslanda med 5-2.

På planen kommer vi se honom med tröja nummer 13 i Torslandahallen som klubben spelar i.

LÄS ÄVEN: Allt inför Torslandas säsong i Svenska Futsalligan

1 KOMMENTAR

  1. […] Torslanda har efter två omgångar i Svenska Futsalligan gjort klart med en ny spelare, 24 åriga Anders Gonzales. – Anders har bra offensiva kvalitéer, snabb och stark. Han har tränat med laget under en längre tid och går från klarhet till klarhet, sa tränare Fredrik Augustin på klubbens hemsida. Gonzales fanns med i truppen i seriepremiären i futsalens division 2 i helgen när Landvetter IS besegrade Torslanda med 5-2. På planen kommer vi se honom med tröja nummer 13 i Torslandahallen som klubben spelar i. LÄS ÄVEN: Allt inför Torslandas säsong i Svenska Futsalligan Detta är en del av en nyhet från Futsalmagasinet. Läs hela nyheten här: Gonzalez klar för Torslanda. […]

Det går inte att kommentera på denna artikel.