Just nu spelas det en hel del träningsmatcher runtom i Sverige. Däremot är det en djungel att hålla reda på när vilket lag spelar. Därför har Futsalmagasinet samlat alla träningsmatcher som går att hitta på förbundets hemsida, med reservation för att vi kan ha glömt någon. Klicka på varje match för att komma direkt till förbundets hemsida.

Vecka 43:

2017-10-23 20.30 GAIS – Torslanda (Lisebergshallen)
2017-10-24 19:30 Skoftebyns IF – FC Lidköping United (Arena Älvhögsborg)
2017-10-24 20:15 Vara SK – Borås AIK (Alléhallen)
2017-10-26 19.00 Färgelanda Futsal – Skoftebyns IF (Färgelanda Sporthall)
2017-10-27 19.30 Vara SK – IFK Göteborg (Alléhallen)
2017-10-28 13.30 IF Positivuum Göteborg – IF Warta (Katrinebergsskolan)
2017-10-28 15.00 Deportivo Götene CF – Färgelanda IF (Västerbyhallen)
2017-10-28 17:45 FC Lidköping United – Torslanda IK B (Idrottens Hus A-hall)
2017-10-29 13.00 Strängnäs FC – Spårvägen Futsal Uppsala (Thomas Arena Strängnäs)
2017-10-29 00.00 Färgelanda Futsal – Real Corona (Färgelanda Sporthall)
2017-10-29 00.00 Färgelanda Futsal – FC Tina Lidköping (Färgelanda Sporthall)

OBS! Alla tider är preliminära, gå in på länkarna för att få korrekt information kring starttid/spelplats etc.


Matcher spelade tidigare veckor:

Vecka 39:

2017-10-01 13.00 Torslanda IK – FC Rosengård (Björlandahallen)
2017-10-01 13.30 Nacka Juniors FF – KFUM Linköping 
2017-10-01 15.15 IFK Göteborg – Borås AIK (Lisebergshallen)

Vecka 40:

2017-10-04 20.30 GAIS – Tina FC Lidköping (Volviahallen)
2017-10-05 18.15 Torslanda IK – Borås AIK (Volviahallen)
2017-10-05 21.00 Samba FC – Bengaliska FF (Stenhagens sporthall)

2017-10-07 17:00 ÖSK Futsal – IFK Göteborg (Gamla Idrottshuset)
2017-10-08 11.00 Borås AIK – FC Paratodos (Boråshallen) INSTÄLLD
2017-10-08 13.00 Djurgårdens IF – Söder Futsal (Tellushallen)
2017-10-08 14.30 ÖSK Futsal – Tina FC Lidköping (Gamla Idrottshuset)
2017-10-08 15.30 HBK Futsal – FC Rosengård (Högskolehallen)

2017-10-08 16.00 Torslanda IK – Skoftebyns IF (Lundbystrand)
2017-10-08 18.00 FC Lidköping United – Örebro FC (Idrottens Hus A-hall)

Vecka 41:

Örebro Open:

2017-10-13 17:00 Örebro FC – Djurgårdens IF (Gamla Idrottshuset)
2017-10-13 19:00 ÖSK Futsal – GAIS (Gamla Idrottshuset)
2017-10-13 21:00 Hammarby IF – Torslanda IK (Gamla Idrottshuset)
2017-10-13 21:00 Falcao FC – FC Rosengård (Nya Idrottshuset, Plan 1)
2017-10-13 21:00 Tina FC Lidköping – Halmstad BK (Nya Idrottshuset, Plan 2)
2017-10-14 10:00 Falcao FC – Halmstad BK (Gamla Idrottshuset)

2017-10-14 12:00 Örebro FC – FC Rosengård (Gamla Idrottshuset)
2017-10-14 14:00 Djurgårdens IF – Torslanda IK (Gamla Idrottshuset)
2017-10-14 16:00 ÖSK Futsal – Hammarby IF (Gamla Idrottshuset)
2017-10-14 18:00 Tina FC Lidköping – GAIS (Gamla Idrottshuset)
2017-10-15 10:00 Örebro FC – Tina FC Lidköping (Nya Idrottshuset, Plan 1)
2017-10-15 10:00 Hammarby IF – FC Rosengård (Gamla Idrottshuset)
2017-10-15 12:00 Falcao FC – Torslanda IK (Nya Idrottshuset, Plan 1)
2017-10-15 12:00 GAIS – Djurgårdens IF (Gamla Idrottshuset)
2017-10-15 14:00 ÖSK Futsal – Halmstad BK (Gamla Idrottshuset)

Övriga träningsmatcher:

2017-10-10 21.00 Nacka Juniors FF – Söder Futsal (Järla Bollhall)
2017-10-14 15.00 Deportivo Götene CF – BK Trix (Västerbyhallen) – INSTÄLLD
2017-10-14 15.30 FC Komarken – Borås AIK (Mimershallen)

2017-10-14 15.45 IFK Göteborg – KFUM Linköping (Lisebergshallen)
2017-10-14 00.00 Söder Futsal – Norrköping
2017-10-15 13:30 Nacka Juniors FF – Stockholm FC (Fisksätra Sporthall)
2017-10-15 13:30 Norrköping FK – Söder Futsal (Billbäcks Arena)

Vecka 42:

2017-10-18 21:00 FC Frölunda – Borås AIK (Frölunda Kulturhus Sporthall)
2017-10-19 19.00 Skoftebyns IF – Tina FC Lidköping (Arena Älvhögsborg A-hall)

2017-10-19 21.00 Nacka Juniors FF – Falcao FC (Järla Bollhall)
2017-10-20 19:00 Deportivo Götene CF – FC Lidköping United (Västerbyhallen)
2017-10-21 13.00 ÖSK Futsal – Skoftebyns IF (Gamla Idrottshuset)
2017-10-21 14.00 Sotenäs Futsal – Färgelanda Futsal (Sotenäs Idrottshall)
2017-10-21 15.00 Deportivo Götene CF – IFK Uddevalla (Västerbyhallen)
2017-10-21 15.00 Borås AIK – Panna FC (Hestrahallen)
2017-10-21 15:30 FC Komarken – IF Positivum Göteborg (Mimershallen)

2017-10-21 19.30 Tina FC Lidköping – IFK Göteborg (Idrottens Hus A-hall)
2017-10-21 00.00 Hammarby IF – Söder Futsal
2017-10-22 12.30 Torslanda IK U19 – BK Skottfint (Björlanda Idrottshall)

2017-10-22 16.00 Borås AIK – Nol IK (Hestrahallen)
2017-10-22 16:30 FC Frölunda – IF Warta (Frölunda Kulturhus Sporthall)
2017-10-22 00.00 Färgelanda Futsal – Dynamo Botered BK (Färgelanda Sporthall)

2017-10-22 00.00 Färgelanda Futsal – Stenungsund Futsal (Färgelanda Sporthall)

LÄS ÄVEN: Var hamnar Angelo Vega?

Kommentera